Woda – sprzymierzeniec w walce o szczupłą sylwetkę

0

Zmniejsza łaknienie, tłumi uczucie głodu i przyśpiesza metabolizm – to tylko niektóre zalety wody, niezastąpionego napoju podczas odchudzania. Codzienne dostarczanie organizmowi właściwej porcji wody jest kluczem do zrzucenia zbędnych kilogramów.

www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce

Chcąc schudnąć większość z nas przechodzi na różnego rodzaju diety. Zapominamy jednak, że jeśli chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej musimy przede wszystkim więcej pić. Problemy z nadwagą są często rezultatem spożywania zbyt małej ilości wody. Jej niedobór może również prowadzić do utraty jędrności naszej skóry. W konsekwencji na ciele może pojawiać się tak znienawidzona przez kobiety „pomarańczowa skórka”. Jeśli chcemy więc cieszyć się jędrną skórą i zadbać o sylwetkę musimy włączyć do naszej diety wodę, najlepiej tę mineralną bez dodatków smakowych i cukru.

Zmniejsza głód i gasi pragnie bez kalorii

Jednym z trudniejszych zadań jakie czekają na nas po przejściu na dietę jest zrezygnowanie z przekąsek. Co jednak zrobić kiedy między posiłkami najdzie nas ochota na małe co nieco? Sięgnijmy wówczas po wodę. Zmniejszymy dzięki temu uczucie głodu, co pozwoli nam dotrwać do kolejnego posiłku, bez konieczności sięgania po kaloryczne przekąski.

Jeśli chcemy cieszyć się jędrną skórą i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, musimy włączyć do naszej diety wodę mineralną.

Woda to także idealny płyn na ugaszenie pragnienia. Słodkie napoje zawierające cukier, nie tylko potęgują uczucie pragnienia, ale również utrudniają walkę ze zbędnymi kilogramami.

Niektórzy zalecają także, aby będąc na diecie wypijać przed posiłkiem od pół do dwóch szklanek wody. Takie działanie ma za zadanie oszukać nasz żołądek, dając pozorne uczucie sytości, a w efekcie tego zmniejszyć porcje spożywanego dania.

Amerykańskie Stowarzyszenie Chemików, w jednym z eksperymentów wykazało, że wypicie dwóch szklanek wody przed jedzeniem powodowało, że osoby badane spożywały od 75 do 90 kalorii mniej, w efekcie czego w ciągu 12 tygodni schudły średnio 7 kg.

Trzeba jednak pamiętać, że woda wypita przed jedzeniem rozcieńczy soki trawienne, a w konsekwencji może utrudnić wchłanianie składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przyśpiesza przemianę materii

Walcząc ze zbędnymi kilogramami powinniśmy przyspieszyć swój metabolizm. Także w tym zadaniu pomoże nam woda. To ona wpływa na tempo przemiany materii, regulując procesy związane z wchłanianiem, metabolizmem i wydalaniem niepotrzebnych dla organizmu substancji.

Niemieckie badania dotyczące picia wody i wydatku energetycznego u zdrowych, dorosłych ludzi bez nadwagi wykazały, że po wypiciu około 0,5 l wody, metabolizm przyspiesza o ok. 30 proc., zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Przyspieszenie to następowało ok. 10 minut po spożyciu wody i trwało 30-40 minut. Pijąc zatem przez rok dodatkowe 1,5 l wody każdego dnia, spalamy łącznie 17 400 kalorii, czyli około 2,5 kg tłuszczu.

Udowodniono, że po wypiciu około 0,5 l wody, metabolizm przyspiesza o około 30 proc. Pijąc zatem przez rok dodatkowe 1,5 l wody każdego dnia, spalamy łącznie 17 400 kalorii, czyli około 2,5 kg tłuszczu.

Dodatkowo picie zimnej wody zwiększa wydatek energetyczny na jej podgrzanie. Kiedy zaś organizm jest odwodniony obniża się temperatura ciała i następuje spowolnienie metabolizmu.

Woda pozawala także na usuwanie z naszego organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Są to niezwykle ważne zadania. Zbyt duża ilość toksyn niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, może powodować problemy z cerą, częste bóle głowy, rozdrażnienie oraz osłabienie całego organizmu i większą jego podatność na infekcje.

Źródło składników mineralnych

W codziennej diecie, także tej odchudzającej, powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość białek, tłuszczy i węglowodanów, nie zapominając o mikro- i makroelementach. Te ostatnie odpowiadają za prawidłową pracę serca, mięśni i układu nerwowego. Możemy je znaleźć m.in. w wodzie mineralnej z odpowiednio dobranymi składnikami.

Według niektórych badań woda bogata w minerały może dostarczać nawet 25 proc. wskazanej codziennej ilości wapnia i 17 proc. magnezu. Dodatkowo składniki mineralne obecne w wodzie są bardzo dobrze przyswajane przez organizm, dlatego odpowiednio wybrana woda to idealne źródło pierwiastków.

Pamiętajmy jednak, że nie każda woda opatrzona etykietą „naturalna woda mineralna” zawiera wysoką zawartość minerałów. Warto czytać dokładnie etykiety, na których znajdziemy szczegółowe informacje na temat tego jakie pierwiastki i w jakiej ilości znajdują się w danym napoju.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.