Woda mineralna w biurze – etykieta podawania

0

Znajomość zasad saviore-vivre jest niezbędna w kontaktach biznesowych. Dotyczą one niemal każdego zachowania w firmie, także serwowanie napojów, w tym wody mineralnej, w trakcie narad, konferencji czy spotkań z klientem.

www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce

Według obowiązujących zasad savoir-vivre w trakcie oficjalnych spotkań firmowych na stole nie powinny znajdować się żadne napoje, ani tym bardziej przekąski. Woda dla gości powinna być ustawiona na specjalnie przygotowanym do tego stoliku pomocniczym. Jeśli jednak decydujemy się, aby stała ona na głównym stole musimy zadbać o to, aby była podana w elegancki sposób oraz aby była rozstawiona tak, by każdy z zasiadających przy stole miał do niej łatwy dostęp.

Opakowanie PET kategorycznie zabronione

Woda podczas spotkań biznesowych powinna być serwowana w eleganckich szklanych butelkach z oryginalną etykietą, na której wyraźnie podana jest marka, źródło i jej skład. Plastikowe opakowania w sytuacjach biznesowych są niedopuszczalne. Serwowanie wody w opakowaniach typu PET uważane jest nie tylko za mało eleganckie, ale uznawane wręcz za faux pas. Ważne jest także, aby butelka z wodą była w dobrym stanie, a etykieta na niej nie była zniszczona. Nie zapomnijmy także o tym, aby obok wody stały eleganckie szklanki.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę

Wodę przed podnajem należy schłodzić do temperatury około 10 stopni. Pamiętajmy, aby nigdy nie chłodzić jej poprzez zamrażanie butelek, gdyż woda straci wówczas swój naturalny smak i pierwotne właściwości. Starajmy się również podczas chłodzenia nie uszkodzić etykiety. W upalne dni można podać wodę z lodem. Jednak należy pamiętać, iż powinien on być wykonany z tej samej wody, którą podajemy gościom. Latem butelkę z wodą można umieścić w kubełku wypełnionym lodem, podobnym do tego na wino czy szampana.

Wodę otwieramy przy stole


Jeśli woda mineralna nie znajduje się na głównym stole, ale na stoliku pomocniczym, w sali powinna być osoba, która zajmie się podawaniem i rozlewaniem napoju naszym gościom. Musimy pamiętać, że butelka z wodą może być otwierana dopiero przy stole i podobnie jak w przypadku wina należy ją serwować tak, aby widoczna była jej etykieta.

Nie tylko w czasie spotkań

Dorosły człowiek powinien wypijać minimum 1,5 litra wody w ciągu dnia. Brak wody w organizmie powoduje, że czujemy się zmęczeni i senni, może też skutkować bólami i zawrotami głowy. Taki stan na pewno nie sprzyja wydajności pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscu pracy zawsze znajdowała się świeża, wysokiej jakości woda mineralna. Najlepsza jest ta w szklanych opakowaniach. Są one nie tylko bardziej eleganckie, ale i ekologiczne oraz zdrowsze od tych typu PET. Jak wynika z badań, gdy temperatura powietrza przekracza 15 stopni Celcjusza, plastikowe opakowanie PET wchodzi w reakcję z zawartą w nim wodą. Do napoju uwalniają się szkodliwe dla zdrowia substancje m.in. bisfenol A. Istnieją przypuszczenia, że może on zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów i zatorów oraz zaburzać prace wątroby.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.