Góra lodowa i ocean zamknięte w butelce

0

Woda z dna wulkanu, z góry lodowej, a może z głębin oceanu? Na rynku pojawia się coraz więcej nietypowych wód mineralnych. Mimo, że ceny niektórych z nich przekraczają nawet 200 zł za butelkę, trunki te znajdują swych amatorów.

www.koceo.pl - największy wybór koców, pledów i narzut w Polsce

Moda na zdrowy styl życia rośnie w siłę, a razem z nią popyt na produkty, które pomagają w utrzymaniu dobrej formy. Wśród nich są m.in. ekskluzywne wody mineralne. W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy już kupić wysokozmineralizowaną wodę pochodzenia wulkanicznego, wyjątkowo czystą wodę z góry lodowej, wodę z głębin oceanu posiadającą wyjątkowy skład elektrolitów, a nawet nieskazitelną wodę deszczową zamkniętą w butelce.

Woda z wulkanu


Ten rodzaj wody wypychany jest na powierzchnię ziemi przez dwutlenek węgla naturalnie zgromadzony w pokładach wodonośnych znajdujących się na głębokości 8-10 kilometrów. Wody pochodzenia wulkanicznego charakteryzują się wyjątkowym smakiem i właściwościami zdrowotnymi. Wpływają kojąco na schorzenia żołądka, jelit, wątroby, a także dróg moczowych i nerek. Korzystnie działają na przemianę materii i procesy trawienia, eliminując zgagę i uczucie ciężkości.

Przykładem takiej wody, dostępnej na polskim rynku, jest Borjomi – woda mineralna pochodzenia wulkanicznego wydobywana z ujęcia w Parku Narodowym Borjomi-Haragauli w Gruzji. Borjomi nie stygnie pod ziemią i wypływając na powierzchnię utrzymuje temperaturę 38-41°С, po drodze wzbogacając swój skład o sole 60 różnych minerałów znajdujących się w skałach gór Kaukazu. Powoduje to, że woda ta jest wyjątkowo bogata w minerały.

Woda z góry lodowej

Wody pochodzące z topniejących gór lodowych to stosunkowa nowość na rynku wód butelkowanych. Są one pozyskania za pomocą specjalistycznych łodzi, które „polują” na góry lodowe. Wyławiany lód jest w ściśle kontrolowanych warunkach płukany, topiony i butelkowany. Nie posiada żadnych zanieczyszczeń, ponieważ pochodzi z epoki przedindustrialnej. Woda uzyskiwana w takich warunkach ma miękki i lekki smak. Charakteryzuje się najniższą zawartością składników mineralnych spośród wszystkich wód butelkowanych.

Jedną z bardziej znanych wód z lodowców jest woda Svalbardi. Jest wydobywana z archipelagu wysp położonego 1000 km od Północnego Koła Biegunowego. Woda, oprócz tego, że jest prawie całkowicie pozbawiona minerałów, posiada pH rozpuszczonego śniegu. Jest uznawana za najlepszą wodę na świecie. Wpływa to jednak na jej cenę. Butelka 750 ml może kosztować nawet 200 zł.

Wody artezyjskie

Wody artezyjskie są obecne na stołach najbardziej ekskluzywnych hoteli i restauracji świata. Unikalna czystość i pochodzenie sprawiają, że stały się one poszukiwanym produktem przez miłośników zdrowia i urody.

Jedną z takich wód jest woda Fiji. Pochodzi ona z wyspy Fidżi, a dokładnie ze źródła artezyjskiego położonego na skraju lasu deszczowego. Fiji jest nieskazitelnie czysta gdyż tropikalny deszcz, który pada w dziewiczych lasach Fidżi jest filtrowany przez skały wulkaniczne. Woda podczas przenikania przez poszczególne ich warstwy dodatkowo jest wzbogacana przez minerały, aż w końcu zgromadzi się pod powierzchnią ziemi w niecce artezyjskiej. Fiji posiada ph na poziomie 7.7, co oznacza że jest to woda alkaliczna. Picie jej pomaga w odkwaszaniu organizmu i zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Korzystnie wpływa na poziom cukrów i cholesterolu. Dobrze nawadnia i wspomaga usuwanie toksyn.

Czysta woda deszczowa


Sprzedawanie deszczówki w butelce może wydawać się śmieszne, a jednak. Tasmanian Rain, czyli Deszcz Tasmanii to butelkowana woda deszczowa pochodząca z miejsca o najczystszym, według Światowej Organizacji Meteorologicznej, powietrzu na Ziemi – Tasmanii. Ponadto woda taka jest czystsza od źródlanej, ponieważ nigdy nie miała styczności z ziemią. Nie miała zatem kontaktu z zanieczyszczoną poprzez ludzką działalność glebą.

Woda z głębin oceanu

Na naszym rynku możemy także kupić wodę wydobywaną z głębin oceanu Spokojnego na Hawajach. Woda Kona Deep, bo o niej mowa, posiada jedyną w swoim rodzaju mieszankę elektrolitów i pierwiastków śladowych, które pochodzą bezpośrednio z dna oceanu. Elektrolity te obejmują jony potasu, magnezu, sodu, chlorek wapnia oraz liczne minerały śladowe. Kona Deep pochodzi tak naprawdę z gór lodowych w pobliżu Grenlandii, które stopiły się tysiące lat temu. Woda, która po nich pozostała charakteryzowała się niższą temperaturą i innym stopniem zasolenia niż otaczające ją wody morskie. Różnica ta spowodowała, że opadła na dno oceanu i zaczęła krążyć wraz z prądami oceanicznymi, zbierając drogocenne składniki mineralne i pierwiastki śladowe. Aż dotarła na Hawaje, gdzie dzięki unikatowej budowie geologicznej wyspy czerpana jest z dna Pacyfiku i butelkowana.

Red Lychee - Koce i Pledy z Najlepszej Wełny i Kaszmiru
Udostępnij:

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.